Nauzea Orchestra završuje hlučnou dekádu novým albem

Nauzea Orchestra završuje hlučnou dekádu novým albem

Nauzea Orchestra, která během deseti let stihla vydat čtyři alba, se vrací po třech letech s novou deskou Štěstí, která úspěšně rozvíjí žánrovou proměnu. Dříve euforický elektroclash se postupně, ale rázně metamorfoval do postpunkové a industriální podoby s nečekanými prvky country. Jejich dramatický akcent však přetrvává. „Spíš než v klubu s obrovskejma zrcadlama, diskokoulí a fosforeskujícím poníkem nás vidím v nějakým zahuleným Kaurismäkiho pajzlu nebo polorozpadlý stodole,“ říká v rozhovoru pro Full Moon frontman Ondřej Švandrlík.

Na desce nebudou chybět zajímaví hosté s netypickými nástroji jako například Petr Malíšek s cellem, Ondřej Ježek s thereminem nebo zpěvačka La Petite Sonja (Kill the Dandies!). Těšit se můžeme také na kombinaci tří různých jazyků, která je pro Nauzea Orchestra typická.

Desku bude možno poslouchat a stáhnout na bandcampu, kde již nyní visí první singl Star.

Album Štěstí vychází ve čtvrtek 5. října v kolaboraci labelů Červený kůň, Drug Me Records a projektu Full Moon Forum. Skupina novinku pokřtí v průběhu října na třech koncertech v Ústí nad Labem, Praze a Brně.

13.10. Činoherní studio, Ústí nad Labem (+ Nesbitt's Inequality + Kill the Dandies!)
23.10. Futurum Music Bar, Praha (+ Shilpa Ray)
28.10. Kabinet Múz, Brno (+ Psychocandy + DJ Florian Catsgrave)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.