Něha a trýzeň, Esazlesa dnes v Praze pokřtí debut

Esazlesa Esazlesa Matěj Hošek

Čekalo se dlouho, ale po osmi letech se dnes v pražském prostředí Žižkostela pokřtí debut Esazlesa, kteří zároveň vydali další klip. Ten sleduje člověka, jehož pocit výjimečnosti je konfrontován společností, a tematizuje cestu lesem, skrz tunely a podél kostelů, k zaslepené vidině ohlušujícího světla. „Jsi jedinečnej – a to my všichni,” nese se skladbou Mezek, která je jedním z vrcholů alba Společnost psů, které jsme recenzovali v prvním letošním Bedekru.

Společnost psů přitom nastavuje laťku českých kytar vysoko, neboť „naléhavost a drásající atmosféra prostupuje všech jedenáct skladeb a v ničem si nezadá ani se zahraničními matadory spřátelených žánrů jako Old Soul, Cult of Luna či Circle Takes the Square,” uvádí Filip Hastík a dodává: „zběsilou riffáž střídají pomalé, tiché pasáže a přechody z/do nich fungují naprosto splendidně.” 

Na místě skupinu doprovodí neméně uhrančivá Kovadlina, tedy pánové známí ze skupin jako Hanba, Tomáš Palucha či Priessnitz. „HC is more then music naplněné beze zbytku, kapela, co inspiruje nejen hudebně, a Banán za mikrofonem. Nemá smysl víc říkat,” uvádí pořadatelé.

Esazlesa + Kovadlina + Profesor Ikebara, Praha – Žižkostel, 22. 2. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.