Beseda u Bigbítu hlásí další jména, hlavní hvězdou budou K-X-P

Esazlesa Esazlesa Matěj Hošek

Léto bez festivalů je pro mnohé něčím nepředstavitelným a nabídka je opravdu bohatá, stačí si vybrat. Pokud vás nelákají megalomanské festivaly jako Pohoda či Colours a máte radši komornější atmosféru, nesmíte tento rok minout již 25. ročník Besedy u Bigbítu, který se uskuteční 4. a 5. srpna v Tasově u Veselí nad Moravou.

Po prvním březnovém ohlašování nyní organizátoři vysílají do světa další jména. Mezi letošními účastníky nebudou chybět v současnosti jedni z nejvýraznějších představitelů hardcore scény – Esazlesa. Posluchačům v Tasově přivezou chválenou novinku Společnost psů. Milovníky tvrdší muziky potěší také kvartet The Truth Is Out There. Pokud máte raději zasněné melancholické balady a sem tam trochu drsných garážových riffů, nenechte si ujít Beps’n’Johnnies. A je-li libo něco více elektro, co popožene unavené buňky k tanečním výkonům, poznamenejte si Autumnist či duo Bratři.

Přečtěte si:

Bedekr 1/2017: Esazlesa – Společnost psů
Echolokátor: Bratři – Monster
Echolokátor: Beps'n'Johnnies – Screw Lose Girl

Debutovou desku Be good, stay strong, live long přijedou předvést Carpet Cabinet a nebudou chybět ani letošní vítězové Malé Alternativy – Lusk. A jelikož je hlavním krédem nejen popularizace současných klubových hvězd, ale také otevřenost vůči všem žánrům a hudbě jako takové, perličkou v programu bude vystoupení cimbálovky Velické trnečky nebo kultovní klasiky v regionu – Rudé Kostry.

Tím hlavním hřebem festivalu však bude vážená návštěva z dalekého severu. Inovátorský elektrorock doplněný o temnou stránku strachu až paranoie, strhujícího techna a metalu v kombinaci s magickou vizualitou dvou zakuklených postav dává koncertům K-X-P auru mimořádného zážitku. „K-X-P jsme viděli loni naživo na slovenské Pohodě, kde se jejich koncert stal jedním z vrcholů festivalu. Událostí se koncert K-X-P stal nejen pro trenčínské návštěvníky, ale velmi pochvalně o koncertu hovořili také samotní pořadatelé Pohody. Máme velkou radost, že se nám K-X-P povedlo dovézt k nám do Tasova,“ uvádí jeden z dramaturgů Besedy Pavel Uretšlégr.

Oslava čtvrtstoletí jaksepatří.

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí nad Moravou, 4.–5. 8. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.