Nemusíme si zvykat na to, co je. Katarzia vydává Celibát

Katarzia Katarzia

Měla to být píseň o astmatickém záchvatu a létě bez lásky, v době koronavirové ovšem novinka od Katarzie působí jako reflexe aktuálního dění. Skladba Tristan a Izolda je ochutnávkou a lákadlem z čtvrtého alba Celibát, které vyjde 17. dubna u Slnko Records.

„Text vznikl poté, co jsem se v noci sama doma dusila kvůli astmatu. Bylo to tak intenzivní, že jsem potřebovala vědět, co se děje. Tak jsem se ve čtyři ráno odvezla na pohotovost,” říká Katarína Kubošiová alias Katarzia. K další skladbě z nadcházejícího alba si sama natočila na telefon videoklip.

„Je to zajímavé, jak do sebe zase všechno zapadá. Možná je to kolektivním vědomím. Věcem, které jsem dřív zažívala s pocitem osamocení, nyní čelíme všichni,“ dodává.

Velký podíl na výsledné podobě nového alba má také tentokrát producent Jonatan Pastirčák (Pjoni/Isama Zing), k práci na albu se přidali také Aid Kid, Oliver Torr, LVCIFER a Alexandr Vincent. Ve dvou skladbách hostuje Ela Tolstová (Tolstoys).

Turné i křest alba, původně naplánované na duben a květen, se uskuteční na podzim.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.