Neutopíš se dvakrát v téže řece. WWW vypustí čtvrté album a chystají výstavu

WWW WWW Libor Galia

Po pěti letech se vrací experimentální hiphopová skupina WWW s novým albem. Ironie, nadsázka a napětíNeutopíš se dvakrát v téže řece má být v lecčem invenční a vyjde opět u labelu BiggBoss. Pokřtěna bude postupně v Praze a Brně. V rytmických strukturách deseti nových skladeb WWW nenápadně pracují s lichými groovy, které nabízí nečekané souvislosti frázování a beatu. 

Hned na první poslech je tak zřejmé, že deska je textově i hudebně přímočařejší. Pojmenování alba přejímá název někdejší výstavy Lubomíra Typlta, dvorního textaře skupiny, a pro poetiku WWW typicky svérázně aktualizuje známý, v tomto případě Hérakleitův výrok. „Pokud se předchozí alba nořila do hloubky nitra pozorovatele, tak na nové desce pozorovatel nejen, že se nezdá tak do sebe zhroucený, jak jsme si o něm mysleli, ale hovoří k nám jazykem, který podvědomě známe,” uvádí průvodní zpráva. Samotní WWW k tomu dodávají textem skladby Stát „srovnám všechny rozdíly a nerovnosti / i kdyby kvůli tomu měly praskat vaše kosti” anebo skladby Slunce v úplňku „co je vaše, je vaše / a od teď bude moje.”

Novinkou u čtvrtého alba je vedle toho, že bude vydáno i na vinylu, také přítomnost překladů textů do angličtiny v bookletu. Vnitřnosti Neutopíš se dvakrát v téže řece jsou vybaveny tvorbou pěti výrazných českých umělců – Kryštofa Kintery, Ivana Pinkavy, Adama Štecha a Miroslava Polácha. Vydání alba současně provází výstava Slunce v úplňku, která „neilustruje svět WWW, ale ve volných asociacích k němu má být paralelní” a která proběhne v pražské Galerii DSC. Vernisáž se koná 25. září od šesté večerní za přítomnosti autorů výše zmíněných a skupiny.

Naposledy se WWW ozvali s průvodní skladbou a klipem k nadcházejícímu albu. Zatím poslední album Atomová včela vyšlo roku 2013, eponymní sólový debut Sifon roku 2015. Křtění čtvrtého alba Neutopíš se dvakrát v téže řece proběhne 5. října v pražské MeetFactory a 9. října na brněnské Flédě.

WWW, Praha – MeetFactory, 5. 10. 18
WWW, Brno – Fléda, 9. 10. 18

WWW: Slunce v úplňku, Praha – DSC Gallery, 25. 9.–10. 10. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.