WWW vydají na podzim album, zatím posílají s novou skladbou klip

WWW WWW Libor Galia

WWW, neboli Ondřej „Sifon” Anděra, Milesa Anděra Zrnić a Lubomír Typlt, už nějaký ten pátek naznačují, že se schyluje k novému albu. Nedávno vypuštěný singl nyní doprovází také klip, za nímž stojí kolektiv T.I.T.S. a Jan Hajdelák Husták. Čtvrté, zatím nepojmenované album experimentální hiphopové trojice by mělo vyjít v září.

„Novinkou pro naše hudební zkoumání je pro tuto skladbu například použití devíti/osminového taktu, který je jinak typický pro tradiční tureckou hudbu,” komentuje Anděra skladbu Stát. Podklady pro videoklip byly natočeny během roadtripu v roce 2015 v tajuplném prostředí balkánských spomeniků. „Spolupráci na vzniku coveru k albu přislíbili tito spříznění umělci: Miro Polách, Adam Štech, Lubomír Typlt, Krištof Kintera, Ivan Pinkava.” Novinka, která tentokrát vyjde i na vinylu, se bude křtít 5. října v pražské MeetFactory. Do té doby budou WWW k zastižení mj. na festivalu Colours of Ostrava.

Naposledy se WWW ozvali se záznamem svého živého vystoupení. Zatím poslední album Atomová včela vyšlo u BiggBossu v roce 2013.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.