Nirvana bude mít v americkém městě Hoquiam svůj vlastní den

Nirvana, foto Universal Nirvanafoto: Universal

Město Hoquiam, které leží v americkém státě Washington, se rozhodlo ustanovit 10. duben jako „Den Nirvany“. Kurt Cobain zde jednu dobu pobýval a je to jen čtyři míle od jeho domovského města Aberdeen.

Nirvanovský den je poctou k uvedení kapely do Rock'n'rollové síně slávy, což se stane právě 10. dubna 2014. Podmínkou ke vstupu je alespoň 25 let od vzniku kapely, což Nirvana naplní právě příští rok, protože její debutové album Bleach bylo vydáno v roce 1989. Vstupuje tak do Síně slávy při první možné příležitosti.

V hlasování však Nirvanu porazili Kiss. Jejich frontman Gene Simmons prohlásil, že hudebníci, kteří vydali jen jedno nebo dvě alba by neměli být považováni za rockové ikony a že od devadesátých let dále tu žádná velká rocková senzace jako Queen nebo AC/DC nevznikla. Přesto však obě kapely v dubnu 2014 vstoupí do Rock'n'rollové síně slávy společně a přidá se k nim i Peter Gabriel, Hall and Oates, Cat Stevens a Linda Ronstadt.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.