NoDFLIX – divadlo u vás doma, živě vystoupí pražské duo P/\ST

P/\ST P/\ST

Experimentální prostor NoD je další kulturní platformou, která se zapojila v reakci na nynější nařízené domácí pobyty a zákaz veřejných akcí do online streamování svých představení pod zastřešujícím projektem NoDFLIX.

„Protože teď do našeho divadla nemůžou chodit diváci, postavili jsme v něm livestream studio, ze kterého budeme od 23. března pravidelně vysílat. V pohodlí svého gauče můžete sledovat projekty, které byste jinak mohli vidět naživo, i ty, které vznikly přímo pro potřeby virové pandemie,” vzkazují z NoDu.

Program začne loutkovým představením Krvavá pomsta (23. 3.) inspirovaným komiksem Goon od Erica Powella, jež vzniklo jako magisterský projekt studentů DAMU. Stojí za ním krom jiných Dan Kranich a hudbu složil Ivo Sedláček, kteří jsou nám oba známí jako electro-rapového duo P/\ST. Právě v této jejich hudební inkarnaci připomínající syrové, ostře řezané verše a hypnotizující texty Ondřeje Sifona Anděry a jeho WWW vystoupí hned den na to, 24. března. Live session bude streamována online.

Dále bude možné vidět v přímém přenosu například hereckou experimentální improvizaci 20 000 židů pod mořem, výtvarně-zvukovou inscenaci na 37 minut pro sedm diváků Prefaby či představení Hodní chlapci, jež se zaobírá fascinací kolem násilí. „Divadlo v obýváku“ završí 4. dubna hra Fantasy Janka Lesáka a kolektivu, která kombinuje technologii binaurálního zvuku (zvukové virtuální reality a tradičních principů ruchařské práce), aby teleportovala diváka do samotného středu světa fantasy a do hlavy hlavního hrdiny. Podrobný aktualizovaný program najdete na facebookové události NoDFLIXU.

NoDFLIX, Praha – NoD, 23. 3.–4. 4. 20

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.