Žižkovská Noc 2020 ožívá v obýváku, festival se přesouvá na podzim

Žižkov je live Žižkov je live Libor Galia, grafika Vašek Kokeš

Kdyby nepřišla pandemie a následná karanténa, skončil by minulou neděli nad ránem kulatý 10. ročník Žižkovské Noci. Oslava první dekády se měla s novým vizuálem pustit do dalších let s cílem ještě více spojovat umělce, kluby a hlavně obyvatele Žižkova. Místo toho svým posledním dnem festival teprve začal (i když plnohodnotné ŽN 10 1/2 se dočkáme na podzim) a nechtěně možná dostál svému předsevzetí více než zamýšlel.

Pod názvem Žižkov je live oživí několik večerů v karanténě stream diskuze na aktuální sociální témata, ty otevřou večery dalším vystoupením kopírujícím původní dramaturgii akce. V sobotu 28. 3. proběhlo první setkání v prostoru Punctum Krásovka, kde se diskutovala současná situace lidí na ulici a vedle slampoetry a improvizačního divadla vystoupila dvojice P/\ST a nakonec vše završil temný večírek Michala Milka Bolehlav.

Přečtěte si: Co znamená karanténa pro hudební scénu. ŽN a další promotéři odpovídají.
Další přenos, tentokrát ve spolupráci s Heartnoize Production z klubu Bike_Jesus, přinese 1. 4. téma „Klubová scéna za časů koronaviru”, o kterém se bude bavit Anna Mašátová (Ameba Production) a David Čajčík (Heartnoize Promotion, Roxy). „Dotkneme se hodně témat, jako třeba osudu lidí, kteří stojí reálně za hudbou a nyní jsou bez práce, a tedy zvukařů, bedňáků, řidičů, techniků a všech těch skvělých kluků a holekokolo, co dělají načerno, na švarcsystém, nebo OSVČ,” říká organizátor ŽN a moderátor diskuse Marek Dočekal.

Hudební program přinese dva unikátní české projekty, poptechno, jak nazývá svůj žánr DMITRIEVNA, a Meccaverious Society, post-rock s působivými vizuály. Středeční program se vydává i za hranice na sousední Slovensko, odkud dorazí v Česku už dobře známý Edúv syn, rap o temnu v naší a hlavně v mysli Mateje Mysloviče. V Bike_Jesus se potkáme v 18:00 a během přenosu bude možné přispět na lidi bez domova.

AlterEcho je mediálním partnerem festivalu, proto zprostředkovává online streamy na svém facebookovém profilu.

Žižkov je live, Praha – různá místa, od 28. 3. 20 každou středu a sobotu do odvolání karantény
Žižkovská Noc 10 1/2, Praha – různá místa, 8.–10. 10. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.