Nová deska Interpol vyjde nejspíš už tento rok

Interpol Interpol

Post-punková ikona z New Yorku, Interpol, se vrací na pódia i do studia. Již v březnu odstartuje na britských ostrovech sérii letošních koncertů, do konce tohoto roku by pak ráda stihla vydat také pátou studiovou desku.

První informace o tom, že Interpol po čtyřleté přestávce, vyplněné například druhou sólovou deskou frontmana Paula Bankse, opět ožívá, se objevily již v průběhu srpna. „Včera jsme měli výbornou zkoušku. Začínáme pracovat na nových melodiích,“ napsal tehdy kytarista Dan Kessler. Nyní je podle informací, které jako první přinesl Pitchfork, zřejmé, že nové desky bychom se měli dočkat ještě letos.

Doposud nepojmenované páté studiové album bude první, kterou Interpol natočí bez svého dvorního baskytaristy Carlose Denglera. Ten totiž skupinu opustil krátce poté, co vypustila v roce 2010 čtvrtou eponymní nahrávku Interpol.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.