Turn On The Bright Lights v celé své kráse. Interpol zahraje v Praze svou ikonickou desku

Interpol, Praha – Lucerna Music Bar, 12. 8. 15 Interpol, Praha – Lucerna Music Bar, 12. 8. 15 Matěj Hošek

Deska Turn on the Bright Lights ovládla rok 2002 na alternativní scéně a dodnes se o ní mluví jako o jednom z nejvýraznějších počinů (nejen) první dekády nového milénia. Temnotou zahalené hity vykřesané z chmur a distingovanosti šik obleků udělaly z Interpol jednu z nejžádanějších kytarovek revivalové post-punkové éry. Parta kolem barytonu Paula Bankse si navíc jako jedna z mála udržela punc relevantnosti dodnes, jakkoli poslední tři desky nikdy nevyšly ze stínu prvních dvou výtečných nahrávek – zmiňovaného debutu a následně Antics

Letos v srpnu to bude již 15 let od doby, co si Turn on the Bright Lights podmanilo jak kritiky, tak posluchače. Interpol se to rozhodli oslavit stylově – během srpna a začátku září absolvují několik letních koncertů, na nichž zahrají celou debutovou desku od začátku do konce. Ba co víc, vykopávat se bude v Česku. Chemie a spojení Interpol – Lucerna Music Bar – D Smack U se po dvou letech znovu obnoví 9. srpna. Lístky v předprodeji za 790 Kč, na místě za 900 Kč. Největší nedočkavci pak mohou využít zítřejšího speciálního předprodeje na oficiálních stránkách kapely. Bude v podzemí Lucerny zase stejně horko jako naposled?

Interpol – Turn On The Bright Lights, Praha – Lucerna Music Bar, 9. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.