Nylon Jail se vrací, desku předznamená dlouhá série singlů

Nylon Jail Nylon Jail Marcel Skýba

Jsou tomu přesně dva roky, co olomoucká formace Nylon Jail zahrála svou zdánlivou labutí píseň. Kapela, která se se svým zvukem na české scéně vymykala, skončila v době, kdy stoupala k vrcholu. Nyní dochází k reinkarnaci a cesta vzhůru může pokračovat. „I když jsme napsali ‚definitivní rozpad kapely“, věděl jsem že se brzy vrátíme zpět. Je to v nás zažraný příliš hluboko na to, abychom se na to dokázali vysrat,“ říká zpěvák Jiří Jirák, který se společně s dalším zakládajícím členem Romanem Vičíkem rozhodl rozvířit usazený prach.

Nylon Jail budou návrat postupně dávkovat. Nejprv vydají zhruba v měsíčních intervalech devět singlů, ty pak na jaře příštího roku seskupí na desce a vydají se na koncertní pódia. Premiéra singlu a nového videoklipu přitom proběhne už tuto neděli (18. 6.) na olomouckém festivale WaveBEAT, na internetu se objeví o pět dní později. Skladbu Freezing-Point, kterou produkoval Ondřej Ježek s Petrem Mlynářem a o jejíž vizuální háv se postaral režisér Vít Hradil, jsme měli možnost si v předstihu tajně poslechnout. Je zní patrný trvající odkaz k potemnělému brutu divokého západu; kombinování kovbojské estetiky s dráždivým, uvnitř gradujícím, avšak nikdy záměrně nevybuchnuvším kytarovým napětím. Podmanivý, hluboko posazený Jirákův zpěv pak už jen umocňuje dojem z odvrácené tváře hutného alt-country.

Doposud poslední videoklip Nylon Jail představili jako testament při svém dočasném rozchodu. Připomeňte si jej.

 
 
TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.