Obnovený Oakfest láká na Vltavu či Tomáše Paluchu foto: archiv Oakfestu

Obnovený Oakfest láká na Vltavu či Tomáše Paluchu

Už v pátek a sobotu se v Dubu nad Moravou u Olomouce koná po sedmi letech obnovený hudební festival Oakfest. Letošní ročník nabídne v tuzemsku zavedené kapely Vltava, Už jsme doma, Please The Trees, Beps'n'Johnnies či Tomáše Paluchu. Vystoupí na něm i lokální interpreti jako Dirty Old Dogs, Emmett Brown, Bullfrog, The Frustrators či Hope Astronaut.

Oakfest se bude odehrávat v přírodním areálu Výletiště u splavu řeky Moravy, jehož součástí je i stanové městečko. Kromě pestrého hudebního programu slibují organizátoři zdravé jídlo a ekologický provoz. Akce má také benefiční rozměr, výtěžek z ní půjde olomoucké organizaci P-centrum, která se zabývá prevencí a léčbou závislostí u dospívajících a pomáhá dětem a mládeži bojující s projevy rizikového chování.

První ročník Oakfestu se konal už v roce 2006 a následně se festival uskutečnil ještě čtyřikrát. Poté ovšem následovala sedmiletá pauza. O comebacku akce se rozhodlo loni. „Na dovolené jsme vzpomínali na ty, kteří s námi už nepůjdou na koncert, protože již mezi námi nejsou. Nejdříve jsme chtěli udělat malou vzpomínkovou akci pro kamarády, ale později se to rozrostlo v něco většího,“ vysvětluje za organizátory Markéta Rodryčová.

Oakfest 2018, Dub nad Moravou – Výletiště, 29.- 30.6. 18

 

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.