Of Montreal chystají na říjen další sonické výlety

Of Montreal, foto ofmontreal.net Of Montrealfoto: ofmontreal.net

Jejich loňská nahrávka Paralytic Stalks se objevila v našem výběru nejlepších alb roku 2012 a už je tu máme zase. Of Montreal pod vedením Kevina Barnese chystají nové album pojmenované Lousy with Sylvianbriar na 8. října.

První skladbu Fugitive Air už můžete slyšet, a zdá se, že kapela tentokrát dává více prostoru kytarám a bicím. Novinka bude obsahovat jedenáct položek inspirovaných létem lásky i country-folkem (mimochodem jedenáct je také číslo, které označuje celkový počet dosud vydaných alb Of Montreal). Kevin Barnes napsal většinu materiálu pro album během tří týdnů letos v lednu v San Franciscu. „Pořád mám pocit, že San Francisco je divoké město s divokou duší“, říká frontman Of Montreal k výběru lokality, kde deska vznikla. Nahrával ji s celou kapelou, což byl pro něj nový přístup: „Nahrávání bylo opravdu rychlé a spontánní. Připravil jsem všechna dema, aby si ostatní udělali hrubou představu o skladbách, ale každý vytvářel svou část až ve studiu“, popsal Barnes proces práce na desce pro Rolling Stone.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.