Na Pohodě přihořívá, přijedou of Montreal, Die Antwoord nebo CocoRosie

Čtyři měsíce po oznámení prvních jmen se lineup největšího slovenského hudebního svátku solidně zaplňuje. Poté, co ruku v ruce s Colours of Ostrava oznámila Pohoda jednoho ze svých letošních headlinerů, Islanďanku Björk, sype z rukávu další hosty. Už dříve pořadatelé hlásili účast jihoafrického dua Die Antwoord, které, ať se děje cokoliv, jde vždy vlastní a nikým nenarušenou cestou vinoucí se kolem hranice mezi kýčem a punkem, pohrávající si s estetikou ošklivosti. Něžnější polovina této dvojice Yo-landi Visser nedávno poskytla rozsáhlý rozhovor magazínu Dazed, ač obvykle interview sama nedává.

Dalším silným želízkem v ohni je koncert Kevina Barnese vystupujícího s projektem of Montreal. Zdánlivě nekončící jízda po rychlodráze, kde srdce tepe jako o závod a funky rytmy i rovné beaty a vokály na pomezí grotesky a emocionálního divadla se rozplývají v psychedelicky barevných vrstevnatých sněních. Žánry jsou přežitek a vztahy hluboké, životní, a přitom tak směšně pomíjivé. Barnes je odvážným extrovertem, který někdy nechává veškerý oděv v backstagi. Uvidíme, co si na nás přichystá v Trenčíně.  

Trochu netradičním zástupcem britských kytarovek, které měly na Pohodě vždy své místo, bude společný projekt FFS Skotů Franz Ferdinand a americké bratrské dvojice Sparks. Trenčínské letiště bude jednou z prvních lokalit, kde návštěvníci uvidí jejich společnou práci naživo.

Temná hluková radost německých Einstürzende Neubauten potěší na festivale náročnějšího posluchače. Své zastoupení budou mít samozřejmě i ženské umělkyně, ať už sestry Casadyovy, jejichž magicky barevný freak folk známe pod jménem CocoRosie nebo londýnská rapperka a básnířka Kate Tempest. Mezi mnoha jinými zmiňme ještě loňské držitele Mercury Prize, skotské hip hopery Young Fathers, kteří se na Slovensko vrátí již podruhé.

Vstupenky na festival momentálně seženete za 89 eur.

Pohoda 2015, Trenčín - letiště, 9.–11. 7. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.