Olomoucký PAF přivítá Olivera Coatese, Joanne Robertson, Gaiku a mnoho dalších

PAF 2016 PAF 2016 Nela Bártová

Olomoucká Přehlídka filmové animace a současného umění, notoricky známá pod zkratkou PAF, je každoročním kulturním blahem v počínajícím předvánočním stresu. Ani letošek nebude jiný. PAF opět nabídne našlapaný audiovizuální program plný výstav, performancí, instalací, projekcí a v neposlední řadě též hudebních vystoupení. 

Jakkoli právě hudba by měla na PAFu tvořit „doprovodný“ program, v posledních letech se díky své dramaturgické promyšlenosti stává plnohodnotným, ne-li nejvýraznějším prvkem celého čtyřdenního festivalu. Letošní rok opět nabídne jména, která by jinak člověk v moravských končinách hledal těžko.

Oliver Coates nás uchvátil už v létě na OFFu. V Olomouci si talentovaný mladík, který míchá samply z živého violoncella s elektronikou a ambientem a vytváří z nich podmanivé vizionářské smyčky, střihne hned dvě vystoupení – jednak za doprovodu dystopických first-person videí umělce Lawrence Leka, jednak v rámci speciálního akustického tonálního setu.

Písničkářka Joanne Robertson završí „bluntovskou“ trilogii. V minulosti na PAFu vystoupil uhrančivý Dean Blunt i jeho hudební kolegyně Inga Copeland aka Lolina. Robertson je další z řady spřízněných Bluntových duší. Ve své tvorbě zpracovává zasněný lo-fi folk, který se nebojí protnout i výraznější rockovou rytmikou.

Moderní elektronické vize představí britský ghettofuturista Gaika či německý producent DJ Heroin, na hranici i za hranicí myslitelného experimentu se pak budou pohybovat mysteriózní 0comeups se svou „non-hudbou“ pro „non-humánní realitu“ na pomezí vaporwave a Katarína Gatialová aka Jano Doe, která pomocí frekvencí zkoumá možnosti a schopnosti lidského sluchu.

Česko-slovenskou scénu zastoupí nonkonformní a nevyzpytatelní neurvalci I love 69 popgejů, garážoví harcovníci Lo/ve či mašinky Ink Midgeta a Pjoniho.

Kompletní program můžete shlédnout zde. Akreditace jsou k mání do 5. prosince.

PAF 2017, Olomouc – různá místa, 7.–10. 12. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.