PAF 2021: Tradiční konec léta u Hitlerovy dálnice

PAF Ostopovice 2019 PAF Ostopovice 2019 foto: Marcel Skýba

Je tomu již 10 let, kdy poprvé v Ostopovicích uspořádala platforma PAF symbolickou oslavu konce léta. Od té doby si drží charakter neformálního setkání a jednou za dva roky spojuje u fragmentů mostních oblouků nedaleko Brna umělce a přátele drobného ravu a přiměřeného hudebního experimentování. Jednodenní událost, která tentokrát připadá na sobotu 28. srpna, nabídne mix vlastních rezidentů, ať už to bude bratislavský tukan Jonatan Pastirčák s připravovanou deskou projektu Isama Zing, jeho parťák Adam Matej (Ink Midget) poprvé jako DJ GÄP či dvojice Veronika Vlková a Kateřina Koutná s projektem Salvia.

„Vymyslel jsem si postavu uchváceného milionáře. Chtěl jsem se do něj vcítit, protože to je nejvíc privilegovaný člověk, ale taky oběť konzumní doby,“ popisuje Dominik Gajarský alias Slowmotiondancer pro server Alarm pozadí loňské depresivně hedonistické desky Empathy, kterou v Ostopovicích představí. Na bienále se objeví také stěžejní postavy BCAA kolektivu bilej kluk a Martyyna, program dne zahájí Jim Krutor a kromě hudby představí svou módní kolekci DJ bingo. Výrazným jménem v line-upu je londýnská umělkyně POiSON ANNA, jejíž debut EXCELSiA v sobě kombinuje dub, trip-hop a britský rap. Doslova nezapomenutelný pulzující zážitek si slibují pořadatelé od producenta Why Be, častého spolupracovníka Elysie Crampton, který společně s Danem Denorchem (Janus) založil a vede experimentální label Yegorka (bod [包家巷], Oxhy, Uli K).

Završení léta zároveň předznamená další připravované události platformy PAF, které budou pokračovat na podzim a vyvrcholí v prosinci 20. ročníkem přehlídky PAF Olomouc, která proběhne v termínu 2.–5. 12. 2021. Předchozí ročník ostopovického PAFu 2019 si můžete připomenout naší galerií.

PAF Ostopovice 2021, Ostopovice – Pilíře mostu Hitlerovy dálnice, 28. 8. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.