Olomoučtí Hope Astronaut v sobotu pokřtí druhou desku

Přední představitelé hanácké folk-rockové scény, zadumaní Hope Astronaut, vydávají již zítra (16. 11.) svou druhou desku Someone’s Missing. Kapela okolo Tomáše Krejčiříka ji ve stejný den zároveň pokřtí v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

Nástupce dva roky starého debutu Songs for Mirrors a v rodišti The Beatles natočeného EP In Liverpool vznikal téměř půl roku a nahrávání probíhalo jak ve studiu, tak také třeba v sále kulturního domu či intimním prostředí ložnice a obývacího pokoje.  „Chtěli jsme mixování desky udělat pro nás nejpřirozenějším způsobem,“ objasňuje zvolený proces natáčení kytarista Hope Astronaut Mojmír Havlík.

Název desky odráží dle slov Tomáše Krejčiříka její ráz a obsah. „Chybět vám může člověk, který vycestoval na určitý čas někam daleko nebo od vás třeba odešel po několika společně strávených letech. Chybí nám nejbližší, kteří už se nevrátí. To je společná linie alba, ať už v textech či náladách písní,“ vysvětlil.

Aranže na Someone’s Missing budou oproti debutu mnohem častěji obohaceny o violoncello, nově se přidá také saxofon. Deska vyjde ve spolupráci Semetrika Records a Indies MG, na jejichž webu si můžete ode dneška nahrávku stáhnout v elektronickém formátu.

Vše předznamenává singl From All My Heart, který kapela před pár dny zveřejnila.

Hope Astronaut, Olomouc – Jazz Tibet Club, 16. 11. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.