Olomoučtí Nylon Jail vydají na podzim debutové album

Nylon Jail Nylon Jail

Olomoucká kapela Nylon Jail, kterou jsme vám představili v jednom z dílů našeho seriálu Czech It, chystá na podzim debutové album. Skupina ho nahrává ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem. Předzvěstí nové desky je skladba One Word, kterou nyní kapela vydala na singlu spolu s písní Sun In Hell a coverem skladby Maniac známé z filmu Flashdance.

One Word je píseň o lásce. Vnutila se sama. Akordy a melodie jsem chytil, když jsem seděl na posteli ráno po probuzení,“ říká o skladbě kytarista Roman Vičík. K singlu One Word vznikne v létě i videoklip.

Nylon Jail mají za sebou turné v českých a moravských kinech, kde jejich koncert doprovázela 3D projekce. I podzimní koncerty by měly být doplněny vizuály, tentokrát však dvojrozměrnými:  „V klubech je výraznější hudba, ale nejsou podmínky pro kvalitní provedení 3D projekce, a u kin je to obráceně. A protože s novým albem se soustředíme spíše na zvuk, pojedeme zimní turné po klubech s 2D projekcí, na které již pracujeme. Bude abstraktnější, vizuálnější, syrovější. Samozřejmě se ještě ukážeme i v kinech s aktuální 3D projekcí, ale jen zřídka,“ dodává kapela.

Nylon Jail na turné:

29/06 Luhačovice, Luhovaný Vincent

03/07 Hradec Králové, Rock For People

18/07 Ostrava, Colours of Ostrava

28/07 Uherské Hradiště, Letní filmová škola

03/08 Olomouc, Hanácké Woodstoc, Tasov, Beseda u Bigbítu

24/08 Mikulovice, Festival na Muně

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.