Ondřej Galuška chystá desku s projektem The Odd Gifts, na singlu se podíleli taky James Harries a Alasdair Bouch

The Odd Gifts The Odd Gifts

Zatímco si Eggnoise dávají pauzu, jejich zakládající člen Ondřej Galuška pracuje na projektu The Odd Gifts. Už v roce 2012 se objevila první deska projektu s názvem O.G. and the Odd Gifts. Nové album pojmenované Migrant Songs je plánováno na 30. srpna, nicméně na světě už je první singl Migrant Song.

Galuška si pro titulní skladbu přizval ke spolupráci tři další hudebníky. Jednak mu vypomáhá senegalský perkusista Moustapha Faye, jednak v Praze žijící britští písničkáři Alasdair Bouch a James Harries.  Na desce, která se nahrávala ve studiu Jámor a vyjde u Indies Scope, ovšem vystupují i další hosté. K nahrávání byli ostatně přizváni i členové Eggnoise. 

Když se zaposloucháte do textu, uslyšíte v něm mnoho otázek. „Na celém albu se snažím reflektovat složitou hru nenaplněných a často pomýlených očekávání příchozích a vždy nutně zjednodušujících předsudků místních. Co mi připadá důležité, je, že ten, kdo opouští domov, se stává otázkou nejen pro své nové okolí, ale i sám pro sebe. A nikdo neví, co s ním přesně udělá změna prostředí. Jsem pevně přesvědčen, že ať už sem nebo jinam přichází kdokoli, většinou přichází jako otazník a nikoli jako vykřičník,“ říká k tomu Ondřej.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.