Ostravské Plato se dostane do víru polského (post)punku

Siksa Siksa

Ostravská galerie PLATO, jako jeden z nejsvěžejších vánků kulturního života severomoravské metropole, se naplno pouští i do pravidelné hudební nadílky. Snad i s ohledem na to, že spolupracovníkem Plata je též Jakub Adamec (I Love 69 Popgejů), je nejbližší koncertní menu ryze polské a dosti provokativní. Dvojboj ve složení Siksa Alles slibují nadmíru zábavy.

Siksa je enfant terrible současné polské scény a stylizujíc se do role otravné puberťačky provokuje vše zkostnatělé napříč svou rodnou zemí. Holka bez servítek, která hraje punk (rozuměj jedna baskytara a to je vše), ale naživo je to spíš celé jedna velká exhibicionistická show, takže se spíše hodí ji titulovat jako perfo punk. „Máš tajemství, za které se stydíš? Siksa už o něm ví. Je jako stránka s otázkami v Bravu týkajících se ovšem současného Polska,“ láká průvodní zpráva.

Alles pak zahrají na poněkud temnější netu. Chladné industriální synthy, punková energie, post-punková nálada. Lamentace i beznaděj, nepříjemné mrazení a zdravá naštvanost. V polských klubech je dobře znají a mají rádi.

Siksa + Alles, Ostrava – PLATO, 27. 4. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.