Ozvěny Vinyly do třetice: Nod Nod, Mutanti hledaj východisko a Sundays on Clarendon Road

Nod Nod, Beseda u Bigbítu 2015 Nod Nod, Beseda u Bigbítu 2015 Libor Galia

Třetí hudební večírek, pořádaný organizátory ceny Vinyla v Café V Lese, a zároveň poslední, žánrově pestrý prolog před samotným vyhlášením Vinyly, které proběhne v Lucerna Music Baru, se odehraje již tento pátek 27. 11. Na Krymskou tentokrát zavítají Nod Nod, Mutanti hledaj východisko a Sundays on Clarendon Road. Za symbolickou padesátikorunu můžete být u toho.

Nod Nod, Kalle a Five Seconds to Leave ruku v ruce, rozezní svůj ohlušující hardcoreový val, v němž se zračí temná skandinávská vřava a pod nánosy kytarového tarasu ukrytá intenzivní intimita. Jedna z nejvýraznějších záležitostí českých ostrých riffů vás vytrhne z apatie, jak totiž říkají pořadatelé, „síla téhle kapely strhuje bez ohledu na posluchačův vztah ke kytarám – a to nejen díky pohlcujícímu hlasu Veroniky Buriánkové z Kalle.“

Mutanti hledaj východisko, duo, od něhož vedou cesty k Vložte Kočku či promotérskému kolektivu Landmine Alert, zacuká koutky. Jejich ironií prošpikovaná bizarní kombinace hip hopu a pohádkářství se navíc brzy dočká druhého studiového uchopení, takže se ten večer přítomní nejspíš mohou těšit i na čerstvě upečené rýmy.

A konečně Sundays on Clarendon Road, projekt básníka Jonáše Zbořila a Jana Tůmy, pak vezmou se svým elektroakustickým dreampopovým písničkářstvím na toulky imaginárním sídlištěm, v němž se bude zračit poetika předměstí, skrytých míst, srpnového světla a zimních večerů. Tak, jak to má dvojka ráda a jak jde třeba vidět v za hranicemi úspěšném videoklipu ke skladbě Circles.

Ozvěny Vinyly III.: Nod Nod + Mutanti hledaj východisko + Sundays on Clarendon Road, Praha – Café V lese, 27. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.