Videotip: Mutanti Hledaj Východisko vyprávějí o smutném Oslíku Ijáčkovi

Nejpodivnější a nejneortodoxnější vypravěči pohádek a příběhů, Mutanti Hledaj Východisko, se od vydání loňské debutové vánoční desky Můj bůh září do mých temnot – černoch připomínají dalším bizarním líčením.

Ve svém domácím studiu dvojice zaznamenala live session, v níž zprostředkovává monolog do deprese upadajícího Oslíka Ijáčka, který odmítá pozvání od Medvídka Pú a reflexivně a v jinotajích popisuje své outrapy. Nebyli by to pochopitelně Mutanti, kdyby prostor nedostala muzika. Proto se po třech minutách teskného vyprávění dočkáme gradujícího, téměř pětiminutového finále; intenzivní smršti kytary a elektroniky.

Avantgarda se vším všudy? Minimálně velmi netradiční pohádka na dobrou noc pro malé i velké hipstery. Naživo si vše můžete vychutnat už tento týden na Besedě u Bigbítu, české festivalové alternativní perle.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.