PAF 2019 ve znamení portrétu. V Olomouci na začátku prosince

PAF 2019 ve znamení portrétu. V Olomouci na začátku prosince PAF 2018

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů. PAF aneb Přehlídka filmové animace a současného umění se odehraje také letos první týden v prosinci, a to 5.–8. prosince 2019.

Tématem je tentokrát portrét – žánr, který s nástupem digitálních platforem zažívá nebývale dynamickou proměnu. Program přiblíží mj. fenomény zobrazování lidských i nelidských obličejů v současném umění nebo vztahu umělecké identity a anonymity tvůrců, a to nejen optikou světa současné vizuální a klubové kultury a teorie, ale také skrze výrazná díla experimentálního a animovaného filmu.

Déle se PAF soustředí na přivážení jmen, která překračují hranice jednotlivých uměleckých oborů, konkrétně ze sféry hudební takto letos poprvé v Česku představí kolektiv CURL, který chystá rozsáhlou živou performanci ve složení Mica Levi, Coby Sey, Brother May, anebo rovnou dva koncerty britské pianistky Elizy McCarthy.

Přečtěte si rozhovor s pořadateli vedený v rámci předchozího ročníku Fest-view: PAF anebo se podívejte na galerii z brněnské letní edice v Ostopovicích u Brna 2019.
V rámci programu, který se od příznančných projekcí filmů a s nimi spojenými přednáškami a diskusemi dostává až ke koncertům či výstavám, letos výjiměčně proběhně také slavnostní ceremoniál Ceny Jindřicha Chalupeckého. Jiné vize CZ, soutěžní sekce festivalu, kterou vybírá vybraný odborník zvenčí, letos zastřešuje Laura Amann, kurátorka a architektka žijící ve Vídni. Finalisty Jiných vizí CZ 2019 jsou BCAA system, Veronika Čechmánková, Tereza Darmovzalová, Dalibor Knapp, Marie Lukáčová a Anna Remešová, Markéta Magidová, Alexandra Fabiana Mertová, Vojtěch Rada, Zbyšek Semelka a Ladislav Tejml. Kromě skupinové výstavy jsou jejich díla uvedena v lineárním projekčním pásmu v kinosále.

Ucelený program nabízí stránky festivalu, jednotlivé koncerty (a další programové sekce) lze vyselektovat v programu.

PAF 2019, Olomouc – různá místa, 5.–8. 12. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.