Foto: PAF, Ostopovice u Brna, 31. 8. 19

Foto: PAF, Ostopovice u Brna, 31. 8. 19

Poslední prázdninový den a PAF v neobvyklém letním počasí, jako tečka za vedry a festivaly, jako pozvánka na zimní plnokrevný festival.

Přes den to vypadalo na rodinnou akci - mladí, staří, rodičové a odvěcí kamarádi, pomalu a rozvážně zakládající táborák, pocucávajíc pivo. Tedy nebýt rychty z těžkotonážní aparatury a kontrolerů DJů.

Hudba se postupně prolínala a křižovala napříč elektronickými žánry, syntézou digitálních zvuků a tradičních nástrojů, i zpěv zazněl a zrovna v náladě loučit se s vřelými, bezstarostnými dny.

Mluvíme o těchto lidech:

Risto // XJ PROKRASTINATOR // Thyme // EVA01 // chasm, everlasting damnation // Kutya
 // Lišaj & Kolouch // Alpha // Slowmotiondancer // Soda Plains // M.E.S.H. // Ink Midget.

Nejzásadnější momenty jsme asi každý zažili o kousek jinde, avšak s vyhasínajícím obzorem se společná nálada upevňovala. Pulzující šik chic tanečníků výmluvně a do rytmu ohlašoval souhlas.

Co stojí za pozornost a rád bych slyšel znova? Thyme – Kutya – Soda Plains. Thyme, neboť je o nich napsána bakalářská práce, Kutya, protože mi přišla reálná, s každým dalším slovem opravdovější, Soda Plains, jelikož bych rád zjistil, jestli je to tak čistý, jak se napoprvé zdálo.

Za to M.E.S.H doporučuji ve chvíli, kdy už nikdy nebudete chtít přestat tančit, tady není nad čím dumat.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.