Palác Akropolis pulzuje, nová série představí podhoubí i hyperpop

Palác Akropolis pulzuje, nová série představí podhoubí i hyperpop

Aktuální fenomény, potřeba tvůrčího vyjádření i bourání žánrových mantinelů. „Pulz představí osobité české i slovenské umělce, jejichž tvorba se rozpíná od elektroniky přes rap až k hyperpopu a různým nadžánrovým experimentům. Bude dávat prostor všemu, co rozpulzuje Palác Akropolis,” představuje novou sérii pražského Paláce Akropolis hudební publicista Vojtěch Tkáč. Na jaře otevřou brány Akropole například hudebnice Arleta, slovenský producent Blame Your Genes, skladatel badfocus nebo rappeři Totally Nothin a Vercetti CG.

Pulz už 19. března odstartuje brněnská skupina Laokoon, která na Malé scéně Paláce Akropolis pokřtí své druhé řadové album Šperk.
„Původně šlo o EP, které mělo vyjít loni. Jenže asi týden před odevzdáním na mastering umřel hard disk se vším materiálem. Takže jsme začali od nuly někdy uprostřed léta,”  říká o nové desce člen Laokoon Mikuláš Hamerla, který na AlterEchu přináší každý měsíc přehled nových alb, a dodává: „Pod slovem pulz si představím rezonanci mezi uměleckou touhou vyjádření, opojným požitkem, hmatatelností a přijetím.”  Před Laokoon zahraje zvukový experimentátor BoLs/sLoB, večer završí producent a DJ Ancestral Vision.

Kompletní záznamy úvodního koncertu a dalších vybraných vystoupení série Pulz nabídne Radio 1 svým posluchačům skrz pořad On Stage. Jarní vlna série Pulz bude probíhat převážně na malé scéně klubu, později se přesune i do hlavního sálu, ve kterém se využije velkoformátová LED obrazovka s originálními vizuály. Mezi dalšími jmény Pulzu figurují například Katarzia7krát3, post-hudba nebo Miss Petty, která společně s hosty pokřtí chystané EP. Kompletní program nabízí stránky Paláce Akropolis.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.