Panáčik chystá O, opět ho spojí s albem, divadlem a výstavami

Panáčik chystá O, opět ho spojí s albem, divadlem a výstavami

Dva roky poté, co vypustil Postmodernu, pracuje Tomáš Moravanský pilně ve svém studiu ukrytém v útrobách brněnské FAVU. Nová deska nese název O a datum vydání je zatím tajné. Jak už je u něj obvyklé, skladby propojí s divadelním konceptem a performance, k čemuž si přizval herce z experimentálního divadla. K propagaci desky zvolil lehce kontroverzní a dost nezvyklý způsob.

Teaser v podobě videa Teasink proletěl několika světovými pornoservery. „Teasink je jméno postavy, její úlohou je přilákat, provokovat. Jméno určuje její význam, funkci a materiál. Každá postava v té instalaci má k sobě přiřazené médium,“ vysvětluje Panáčik. Album bude o dost více založené na textech, než tomu bylo v předchozí tvorbě. “Dva roky jsem psal texty, které by vydaly na celou knihu. Vymyslel jsem si takovou metagramatiku. Tohle je taky první album, kde zpívám ve všech skladbách i já.

První singl Román má k sobě přiřazené rádiové médium. Aktuálně je v playlistech slovenského Radia_FM a českého Wavu. Proto je vydaný pouze v audio verzi a nemá žádný videoklip.

Výtvarnou podobu alba si Panáčik navrhuje sám: „Předchozí deska Postmoderna zčásti odkazovala na různé estetiky, ale album O bude mít zase vlastní estetiku. Bude to takový novotvar.

Koncertní verze nového materiálu zaujme jako vždycky vizuální stránkou (prý i více než kdykoliv předtím), nebude vidět kapela, ale herecká choreografie v popředí. „Nerad o věcech mluvím, dokud nejsou úplně hotové, protože ony hovoří samy za sebe. Ale můžu říct, že všechno, co se stane, dává význam a všechno je navzájem propojené, “ slibuje Panáčik.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.