Czech it (SK): Obligatne

Czech it (SK): Obligatne

Mladá písničkářka a kytaristka Kristína Mindová původem z Bratislavy tvoří sama. Její písně vynikají lehkostí i určitou váhou osobního sdělení, vyvěrajícího z nejhlubšího nitra duše. „Cítila se při ňom úplně nahá”, zpívá ve skladbě Neha a svým způsobem tento verš charakterizuje její hudbu tím nejpoetičtějším způsobem; písně mají velmi úspornou produkci. Harmonie s exotickou příchutí, něžným dotekem rozvibrované kytary a až čtyřhlasé melodie vrstvené na nenápadné záchvěvy strun.

 

Medailonkem v srdci mi zůstává její vystoupení na letošním ročníku festivalu Pelhřimovy. Sny se utvářejí i v bdělém stavu, levitaci zajišťuje absence basu. Jako balzám na duši pronikají stydlivé fragmenty nápěvů do tajemné mlhy kostelní aury; koncert svou lehkostí mnohem lépe zapadá do diletujícího časoprostoru festivalu, vytrženého z planety chaosu, sloužícího jako utečenecký tábor pro všechny múzy a freaks hudebního univerza. Kristína pokorně děkuje za potlesk se svým charakteristickým úsměvem, v rámci hudebního sdělení pak svírá posluchače seismickou, hudební silou a jistotou v každém tahu, v každém dalším akordu a verši.

 

 

Při konverzaci s Kristínou převládá v jejím projevu humor a sebeironie, ale zároveň jistá sebekontrola a ambice. „Pracuji teď s brněnskými hudebníky na aranžích svých písní a chystám se do konce roku začít nahrávat album. Chci, aby získaly moje písničky určitou hloubku, ale abych to byla pořád já.” Povídáme si o tom, kdo by se mohl zhostit producentské role při nahrávání této desky. “Strašně moc mě baví Brno; baví mě brněnští muzikanti a určitě bych chtěla najít někoho, kdo by mojí hudbě dal směr. Mám určitou představu o tom, jak by to mělo znít, ale tohle město a změny, které mi můj současný život tady přináší, mě velmi inspirují. I proto bych chtěla najít v Brně milé studio a producenta, který by se o nahrávku postaral. Těším se velmi!”

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.