Pastva pro oči i uši. Festival Spectaculare na měsíc obsadí Prahu

Biosphere, Spectaculare 2015 Biosphere, Spectaculare 2015 Michal Hradecký

Již počtvrté se díky dramaturgii Festivalu Spectacular můžeme těšit na audiovizuální hody rozkročené od klubové elektroniky přes ambient po experimentální jazz. Program, který započne 20. ledna, tentokrát pokryje celý měsíc a vedle osvědčených klubových prostor (Palác Akropolis, MeetFactory, klub Neone aj.) se opět tradičně podívá i do míst sakrálních (Kostel U Salvátora), divadelních (Ponec) či vědeckých (Planetárium Praha). Audiovizuální performace přitom doplní i filmové projekce či workshopy.

Mezi největšími lákadly svítí jména zavedená i vycházející. Norský mág Biosphere zavře do svého ambientního vesmíru hned třikrát a vizuálně jej doprovodí Dan Gregor a Dalibor Cée z pražského Initi Visuals Studio. Zajímavou fúzi slibuje vystoupení norského trumpetisty Arve Henriksena a velebeného rakouského producenta Fennesze. Romantikům přijde vhod zadumané techno Nathana Fakea či seversky laděná introvertní elektronika vycházejícího německého klenotu Christiana Löfflera. Scénu našich západních sousedů přiblíží též drážďanský producent Sven Helbig, který elektroniku míchá s vážnou hudbou. A kombinaci jazzu, rocku a vážné hudby nabídne finský kvintet Oddarrang.

Těšit se můžeme i na showcase večery labelů s vytříbenou myšlenkou i filosofií – klubového KompaktuEditionKí Lobster Theremin – či tanečně-hudební vystoupení – jednou s orchestrálním doprovodem (Spitfire Company + Orchestr BERG), podruhé inspirované himalájskými dobrodružstvími bratrů Messnerových (Wariot Ideal – GundR). Celý program vizte na stránkách festivalu, kde lze také zakupovat vstupenky na jednotlivé bloky.

Festival Spectaculare 2017, Praha – různá místa, 20. 1. – 20. 2. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.