Pět let ticha stačí. Modest Mouse se probouzí k životu

Modest Mouse Modest Mouse

Najdeme jen málo skutečných absolutních synonym pro škatulku indie rock. Jedním z nich jsou bezpochyby američtí Modest Mouse. Legendární kapela, která do roku 2000 tvořila ikonická a geniální alba a od roku 2004 pak neméně geniální „popovější“ výtvory, kterými se otevřela světu, nyní ukončuje období hibernace a chystá novoty. Alespoň to napovídá instagram.

Už bylo na čase, dalo by se říct. Vždyť Modest Mouse vydali poslední épéčko před pěti lety, budeme-li brát v potaz pouze studiová alba, jejich pauza už čítá přes sedm roků. To je dostatečně dlouhá mezera na to, aby se o nich nastupující generace nezávislých posluchačů vůbec nedozvěděla. Což by byla škoda. Ale zpět k záhadnému instagramovému příspěvku. Co nám říká?

Blíží se něco, co bude na vinylu a co se bude jmenovat Lampshades on Fire. A to něco bude mít dvě strany. Jedná se o název singlu, či rovnou celé desky? To doposud těžko odhadovat. Jisté však je, že Modest Mouse mají už několik let při svých ojedinělých koncertech na setlistu dosud nevydanou skladbu, která je fanoušky titulována právě jako Lampshades on Fire. A jisté také je, že Modest Mouse pracují na něčem novém již přes tři roky.

To jsou dobré indicie k tomu, že nový materiál Modest Mouse by skutečně mohl být konečně na cestě...

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.