Phonon zve na pohlcení prostorovým zvukem

OTTOsonics OTTOsonics foto: Anežka Majdišová

Kolektiv audiovizuálních umělců ze severních Čech phonon~ se spojil s rakouskou platformou prostorového zvuku OTTOsonics, Tangible Music Lab Linz a lipským kolektivem ZiMMT pohybujícími se na poli experimentální hudby a společně vytvořili projekt Ambisonics – letní školu skládající se ze tří částí: dvoutýdenní rezidence pro umělce vybrané v otevřené výzvě, symposia prostorového zvuku a ambietně-sonického koncertu Melusines prezentující výstupy rezidence.

Koncert proběhne poslední červencovou sobotu v prostorách Národního domu v Ústí nad Labem a nabídne unikátní možnost poslechu hudby ve formě 32kanálového zvuku, který zajistí výše zmíněný spolek OTTOsonics. Kromě samotných účastníků rezidence zde vystoupí Jan Trojan, mimo jiné zvukový designér Českého rozhlasu, s přednáškou Slyšet prostor. Zároveň pak ve spojení s Romanem Zabelovem zahrají kompozici Zvlněné krajiny

Obsáhlý line-up rezidentů tvoří umělci ze všech koutů Evropy a průlet jejich dosavadní tvorbou slibuje pestrou paletu žánrů a přístupů k současné experimentální hudbě. Ať už jde o snovou hřejivost ambientních synťáků Jakoba Gilleho alias Ioka, na masivních basech vystavěné bangery producenta Daniela Haase (STURMHERTA) či noisovější a techno polohy Shannon Soundquist

Jak poeticky vzkazují sami organizátoři: „Vydejte se s námi na imerzivní dobrodružství, kde se realita prolíná se sny a zdmi Národního domu rezonují zpěvy meluzín.”

Melusines, Ústí nad Labem – Národní dům, 29. 7. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.