Planety, LFŠ 2013 Planety, LFŠ 2013 Libor Galia

Planety jsou zpět. Dvě nové skladby k poslechu, celá deska k objednání

Když jsme koncem března uváděli nový interpolovský singl Planet, zmiňovali jsme, že celá deska Vzduch je hrob je vzduch se objeví v červnu. Silver Rocket a Máma mrdá maso si však pospíšili, a album je tak k objednání ve formě dvojvinylu či mp3 už nyní. Abyste nekupovali zajíce v pytli, vedle výše zmiňovaného singlu si můžete poslechnout i další dvě skladby – Katovice a Alef.

Obe písně potvrzují už věci tušené – původem slezská formace se na kolekci šestnácti nových skladeb pustí do nezvyklého experimentování s formou. Tou hudební, textová forma Orlovy poezie zůstává. Katovice překvapí kytarovým nástupem na pomezí hard rocku a grunge, Alef pak zase vykliděnnou houpavou melodií s klavírním staccatem. Kolik dalších překvapení si Planety ještě schovaly?

Je to dlouhá a tím na první poslech/y třeba ne úplně přívětivá deska, ale doufáme, že může tomu, kdo to nevzdá, tím spíš otevřít krajinu ponurého zázračna, z níž vyrostla. Na obalu jsou stromy, a stejně nazval Konstantin Biebl báseň, ze které jsme na něj vybrali fragment-zaklínadlo, který přesně vyjadřuje, o čem deska je, říkají Planety o desce na svém webu a podtrhují tím jejich výrazné zalíbení v klenotech české literatury. Jen houšť!

Nachovým zvlněním zdravých těl
Na pochodu v rozmoklém jílu
Vzpěrači hlubin čas nadešel
Ukažte svou převahu a sílu

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.