Planety vydají v červnu novou desku, poslechněte si skladbu 22

Planety vydají v červnu novou desku, poslechněte si skladbu 22

Slezská formace Planety (momentálně zakotvená v Praze) se letos připomene novou řadovkou. V pořadí třetí nahrávka skupiny kolem kytaristy a zpěváka Ondřeje Krochmalného alias Orla ponese název Vzduch je hrob je vzduch a vyjít by měla v červnu. Jak kapela na svých webových stránkách také uvedla, bude se jednat o 2LP.

A jak nová skladba s názvem 22 zní? Přes minutu trvající úvod, dokazující, že by kapela mohla fungovat i v čistě instrumentální podobě. Poté se z mlhavého intra vynořuje zběsilá basa ve stylu newyorských Interpol, ke které se na chvíli přidává Orlův osobitý zpěv. Novinka dává tušit, že by se Planety na své třetí desce mohly představit v možná dosud nejexperimentálnější podobě.

Zbytek nových skladeb bude možné slyšet už na jarních koncertech. Kapela si plánuje odpočinout od písní z debutu Peklo, peklo, ráj a druhotiny Nekonečná hudba města zapomeneš, a setlisty pro nadcházející koncerty se tak mají skládat převážně z chystané novinky. Nejbližší pražský koncert se uskuteční 2. dubna, kdy Planety zahrají v Žižkostelu společně s Laundered Syrup či Děti deště, začátkem května pak vystoupí před slowcorovou legendou Sophia, která se letos po 7 letech vrací s novou deskou As We Make Our Way.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.