Po pokoji šramotí kočka. Poslechněte si nové lo-fi EP Sóley

Sóley, Praha, 22. 5. 13 Sóley, Praha, 22. 5. 13 Lukáš Janičík

Se svou druhou studiovou deskou Ask the Deep si islandská rusalka Sóley dala trochu na čas. Možná proto tak trochu jako omluvu všem fanouškům, kteří byli tolik let na trní, hned krátce nato vysílá neučesané pětipísňové lo-fi EP Don't ever listen, které si můžete poslechnout na soundcloudu, případně objednat na vinylu.

Sóley se na této bonusové kolekci drží minima prostředků. Je tu jen ona, akustická kytara či klavír, praskání a nedokonalý zvuk, pár na koleni nahraných smyček a v jedné skladbě i běhající a mňoukající kočka, která si taky chtěla užít svých pár vteřin slávy. Dokážete ji při poslechu najít? Tematicky a náladově je to pak klasická Sóley. Tklivé a pomalu plynoucí písničkářství, zachycené fantazie na pomezí bdění a snu či vjemy z nočních toulek, láska a samota. Zajímavostí je, že EP otevírá cover od The Knife, vůbec první cover, do kterého se Sóley kdy pustila.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.