Pohoda 2023 se blíží, line-up se uzavírá

FJAAK FJAAK

Pohoda deň_FM 12. května ve studiích bratislavského Radia FM předznamenal umělce, kteří letos vystoupí v červenci i na trenčínském letišti. Line-up festivalu je téměř kompletní, přesto se neustále objevují další jména vystupujících.

Mezi nově oznámené patří například FJAAK. Berlínské duo mixující techno s deep housem nebo breakbeatem se postará o afterparty v podzních ranních hodinách. Tandem Charlotte Adigéry & Bolis Pupul budou ohledávat hranice popu ve svých hravých textech zesměšňujících rasismus a homofobii. Pro šéfa festivalu Michala Kaščáka právě jejich vystoupení bude jedním z highlightů celého festivalu. Islandský projekt Bogomil Font, který je zároveň alter egem hudebníka Sigtryggura Baldurssona, jednoho ze zakládajících členů kapely Sugarcubes, rovně přislíbil svoji účast.

Prozatím posledním přírůstkem je zpěvák Vojtik, ohlášený symbolicky 17. května, na Den proti homofobii. Vojtik se díky písni Detvianský sen stal slovenskou senzací sociálních sítí. V krátkém popovém tracku zpěvák přemítá o tom, jaké je vyrůstat jako queer Rom na Slovensku. 

Ve festivalovém line-upu se bohužel objevily také první škrty. Ruší se koncerty projektů Genesis Owusu a Amor Elefante.

Pohoda 2023, Trenčín – letiště, 6.– 9. 7. 23

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.