Tradiční warm up Pohody ve Slovenském rozhlase nabídne ochutnávku letošního line-upu

Pohoda Deň_FM Pohoda Deň_FM foto: Martina Mlčúchová

Festival Pohoda ve spolupráci s alternativním Radio_FM stejně jako minulé roky pořádá v pátek 12. května svůj tradiční warm-up, letos k této příležitosti vystoupí umělci ze Slovenska, Velké Británie a Ukrajiny. „Pohoda Deň_FM je pre nás vždy znamením, že festival sa blíži. Máme vyskladaný skvelý program, tešíme sa na stretnutie s priateľmi a priateľkami z rádia a hlavne na návštevníčky a návštevníkov, ktorí vždy v priestoroch Slovenského rozhlasu vytvoria výnimočnú atmosféru,“ zve Michal Kaščák, hlavní organizátor festivalu.

Program akce začíná už v osm hodin ráno s prvními vystoupeními Transmisia a UA Tribal. V 10:15 následuje tisková konference festivalu, na které budou oznámena další jména letošní Pohody. Odpolední program se ponese v klidnějším duchu slovenských písničkářů a dream popu (Zea, Krstní otcovia a Waterbased). Večer zakončí rappeři (Pete & Bas, Dušan Vlk) i tvrdší elektronická hudba (O., opět UA Tribal a Meowlau X Val).

V line-upu dominují Pete & Bas, duo britských sedmdesátníků, kteří rapují do tvrdých beatů UK drillu. Téměř milion sledujících a vyprodané britské turné naznačuje, že jde o novou senzaci. Kyjevský producent Lazy Jesus s novým audiovizuálním projektem UA Tribal míchá novější rytmy s ukrajinským folkem. Slovenský rapper Dušan Vlk se od svého debutu v roce 2021 vypracoval mezi hvězdy současného slovenského alternativního rapu. Všichni umělci hrající na Pohoda Dni zároveň vystoupí i v červenci na trenčínském letišti.

Pohoda Deň_FM, Bratislava – Slovenský rozhlas, 12. 5. 23 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.