Poslechněte si: Jack White chystá sólovou desku a streamuje první singl

Jack White Jack White

Hudební chameleón Jack White, který dosud spolupracoval s celou řadou kapel a umělců, se rozhodl vydat sólovou desku. Album pojmenované Blunderness můžeme očekávat již kolem 23. dubna.

V únoru oficiálně vyjde první singl Love Interruption, který je duetem Jacka Whita a nashvillské zpěvačky Ruby Amanfu. Skladbu si můžete poslechnout již nyní, v oficiálním vydání singlu k ní bude navíc přibalená píseň Machine Gun Silhouette jako b strana. Jackovu novou desku bude distribuovat jeho vlastní label Third Man Records.

Sólové album vzniklo podle slov jeho autora úplnou náhodou. Jack měl zamluvené studio v Nashville pro nahrávání s umělcem, který se nakonec nedostavil, a tak využil ušetřeného času a volného studia k natočení několika vlastních skladeb. Zajímavostí je také to, že oznámení sólové desky přišlo téměř přesně rok poté, co se rozpadli White Stripes, Jackova dosud nejznámější kapela.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.