Poslechněte si: Soundtrack k neexistujícímu postapokalyptickému filmu Flash The Readies

Poslechněte si: Soundtrack k neexistujícímu postapokalyptickému filmu Flash The Readies

Když český post rock, tak Flash the Readies. Tahle rovnice mezi instrumentálními kytarovými opusy a olomouckou formací platí již několik let a s nejnovější deskou Kayos ji kapela ještě upevňuje. Zároveň potvrzuje, že její hudba dávno přesáhla hranice – Kayos vychází digitálně a na vinylu u belgického labelu DUNK!records a na CD u asijsého Weary Bird.

To, co předznamenal znepokojivý singl Obodin, se na ploše celého Kayos kompletně promítá. Hodina omamných abstraktních melodií pohltí do atmosférických dálav, v nichž se přechází z „blaženého ticha k emotivním erupcím [a] vzniká soundtrack k neexistujícímu post apokalyptickému filmu.“ Pět skladeb a jeden záznam improvizovaného živého doprovodu k němému filmu Alfreda Hitchcocka k tomu. Produkce Tomáše Neuwertha, sychravá nálada jesenického studia Ludvikow, grafika Roberta Dawidka a Tomáše Petříka.

Poslouchat a objednávat desku v jakékoliv podobě můžete na Bandcampu. Dvoji křest pak proběhne začátkem prosince. Nejprve 1. 12. v pražském Café V Lese a 9. 12. pak na domácí olomoucké půdě, v klubu GARCH.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.