Post-punk z Londýna: Housewives projedou Prahou, Brnem i Bratislavou

Housewives Housewives

Experimentální post-punk v živelné podobě přiveze londýnská kapela Housewives nejdříve 5. května do karlínských Kasáren, kde je doplní ostravský noisový shoegaze At Bona Fide, o den později je zachytíte v Bratislavě a poté 8. května v brněnském Kabinetu Múz. Nadžánrový koncert budou charakterizovat houpavé tribální rytmy, výrazné basové linky a zvuková stěna budovaná preparovanou kytarou, elektronikou, perkusemi a saxofonem.

Na Den osvobození nás v Brně čekají také Thistle – projekt finského hudebníka, performera a dokumentaristy Sima Hakalista a experimentálního kolážisty Matěje Kotoučka, jehož známe z uskupení Sky To Speak a nověji i ze souboru AVA: Moving Spaces. „Hudba pulzující na hraně reality a snů vzniká společnou improvizací. Nikdy nelze přesně odhadnout její směr, častými rysy jsou však hypnotické rytmy, drones, nekonečná arpeggia nebo bizarní samply a terénní nahrávky,“ dodávají z Kabinetu Múz. Simo používá jako svůj dominantní nástroj modulární syntezátor, kterému leckdy sekunduje elektrickými houslemi. Hosty brněnského koncertu Housewives doplní ještě Fotbal, poměrně čerstvá sestava tvořená ze členů kapel Sýček, Kidney Trauma a s Jakubem Šimanským za bicími. „Indie, kraut pop, shoegaze a samozřejmě psychedelie. Jízda zasněnými kytarovými oblaky může začít,“ zve ještě Kabinet na tento žánrově pestrý večer.

Housewives + At Bona Fide, Praha – Kasárna Karlín, 5. 5. 19

Housewives + support, Bratislava – Kulturák klub, 6. 5. 19

Housewives + Thistle + Fotbal, Brno – Kabinet Múz, 8. 5. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.