Praha a Brno se chystají na průkopníka arabsky cítěného jazzu Ibrahima Maaloufa

Zhruba před rokem vyšlo poslední album Ibrahima Maaloufa s názvem Illusion, jež je zároveň prvním z jeho alb, které nahrával s větším souborem. Nyní i s několikačlennou skupinou zavítá do České republiky, v neděli do Prahy a v pondělí na JAZZFESTBRNO.

Illusions je svým způsobem unikát, dostalo ocenění Victoires de la Musique a francouzští kritici ho dosazovali na post alba roku v kategorii world music, mimoto odráží osobní a inovativní přístup Maaloufa k jazzové hudbě.

Kromě takových kuriozit, jakože osmičlenný soubor má kromě Maaloufa ještě další tři trumpetisty a dokonce hráče na bretaňské dudy biniou, je možné se těšit na prolínání jazzu s tvrdšími prvky rocku, rytmickým funkym, středoproudými vlivy a samozřejmě s tonalitou arabské trumpety.

Maalouf si již vydobyl místo na francouzské jazzové scéně, především trojicí D alb - Diasporas (2007), Diachronism (2009), Diagnostic (2012). Proslavil se však i různými spolupracemi s hudebníky, mezi nimiž vyčnívá Elvis Costello, Sting nebo Erik Truffaz.

Vstupenky na koncert v Praze jsou k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis nebo v sítích Ticketpro, kde je také možné zakoupit lístky i pro koncert brněnský.

Cyklus Other music 2014, Praha – Palác Akropolis, 13. 4. 14

JAZZFEST, Brno – Fléda, 14. 4. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.