Prahu čeká hudební víkend s United Islands of Prague a Metronome festivalem

Foals Foals

Kdo bude o víkendu v Praze, hudbě se nevyhne. Budou totiž probíhat dokonce dvě velké akce zároveň  – United Islands of Prague a Metronome festival. Za organizací obou festivalů stojí tentýž tým vedený Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou. A zatímco ostrovní festival se letos bude konat už potřinácté, Metronome má před sebou úplně první ročník. Podle organizátorů chtějí „Ostrovy“ představovat zejména mladé talenty, kdežto Metronome zavedené umělce.

Můžete se vydat na oba festivaly, nebo zkusit jenom jeden z nich. Porovnejte.

Vstup na United Islands of Prague, odehrávající se v Kinského zahradě, na Střeleckém ostrově a na Janáčkově nábřeží, je zdarma. Uslyšíte tam polskou zpěvačku Brodku (která teď vydala vydařené album), zpěváka a multiinstrumentalistu L’Aupaire, temné severské Get Your Gun či libanonského producenta Zeida Hamdana, ten vystoupí s egyptskou zpěvačkou Maji Waleed.

Metronome festival nabízí třicítku jmen, z těch nejzvučnějších například Iggyho Popa, The Kooks, Foals nebo Crystal Fighters. Konat se bude na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště. Budete ovšem muset počítat s investicí 1600 Kč za vstupenku.

United Islands of Prague, Praha – různá místa, 23. – 25. 6. 16
Metronome festival, Praha – Výstaviště Holešovice, 25. – 26. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.