Pražský festival Respect oslaví 18. narozeniny nabitým programem

Salif Keita Salif Keita

Nejdéle trvající přehlídka world music v Česku letos oslaví plnoletost. Pořadatelé slibují nejbohatší program v historii festivalu. Hlavní dvoudenní dění v parku Ladronka je letos doplněno stejně důležitými doprovodnými koncerty. První z nich se odehraje již tento týden.

Na zahajovacím koncertě 26. května v Rudolfinu se představí ansámbl Hortus Musicus z Estonska. Uskupení se věnuje soudobé i historické vážné hudbě. Z jejich repertoáru zazní například skladby Arvo Pärta. Ještě před samotným hlavním programem se v Paláci Akropolis uskuteční další tři koncerty: 1. června na festival zavítá klávesový hráč a legenda ethiojazzu Hailu Mergia. S tradičním blues z Louisiany, které se zpívá ve francouzštině, seznámí publikum 9. června Cedric Watson, ambasador cajunské kultury.

Hlavní program se odehraje během soboty a neděle 13. až 14. června v Parku Ladronka. První den se na pódiu vystřídají avantgardní kytarista ze Sardinie Paolo Angeli, portugalská šansoniérka a zpěvačka žánru fado Lula Pena, britsko-indická undergroundová zpěvačka Susheela Raman, jihoafrický perkusový a žesťový orchestr Abavuki a jeden z nejváženějších afrických zpěváků vůbec, Salif Keita.

Lo Cor de la Plana Lo Cor de la Plana

Nedělní program otevře etno a free jazzová formace The Pyramids z USA, následovat bude fenomenální mužský sbor z jižní Francie Lo Còr de la Plana se svými buřičskými písněmi a údernými rytmy. Britská formace Spiro vykouzlí z folku minimalismus a afro pop z Mali přiveze slepecký pár Amadou & Mariam. Večer uzavře romská folklórní kapela Parno Graszt z Maďarska.

Unikátní koncert chystá Respect Festival také 6. srpna. Ženský sbor Ogoya Nengo & Dodo Women’s group s sebou přiveze kulturní dědictví Keni, hudební styl Dodo. Festival nabízí bohatý program i pro nejmenší návštěvníky.

Kompletní program naleznete na stránkách festivalu. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítí Ticketpro, GoOut, Ticketportal a Eventim.

Recpect festival, Praha - Rudolfinum, Palác Akropolis, Ladronka, 26. 5. – 6. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.