Premiéra: Acute Dose – First Rap

Acute Dose Acute Dose Tom Balga

Co to znamená, když se DIY kruh uzavře? Nahrajete svépomocí desku, pak odjedete do Anglie na brigádu, abyste si na celou tu srandu (a nové nástroje k tomu) vydělali a měli ji z čeho zaplatit, a když už tam jste, natočíte si na koleni videoklip k prvnímu singlu, který byl shodou okolností vůbec prvním demem, které jste na tu desku složili. Acute Dose, původem šumperská kytarovka s jedním z nejvýraznějších zvuků na tuzemské scéně, vydá již koncem listopadu nové album. První vlaštovku First Rap vám i s videoklipem nabízíme na AlterEcho v premiéře.

Nejoriginálnější čeští kytaroví eklektici, kterým by neznalý člověk netipoval ani kouska české krve, nýbrž jen té sídlištní britské, opět prokazují, že jsou v rámci zdejších kytarovek úkazem. Floutkovský kingkruleovský hlas frontmana Davida Pšeníčka je ještě ležérnější a hlubší než předtím, charakteristický úsečně hravý kvap riffů, v němž se prolíná punkový přístup s trochou matematické přesnosti, zůstává stejný, ale bez potíží dokáže vyloudit neoposlouchané permutace a vykřesat hit.

Dodejme už jen, že o mix písně se postaral Ondřej Novotný, klip sestříhal Jonáš Svoboda a že zmiňované nové album Acute Dose vydají 20. listopadu u Červeného koně. Čeká nás na něm sedm písní o lásce. V nejbližším měsíci je pak můžete slyšet naživo hned na sedmi místech.

Acute Dose na turné:

31/10 Praha, Roxy
11/11 Zábřeh, Zeď
12/11 Příkazy, Vinárna
15/11 Bratislava, Fuga
16/11 Uherské Hradiště, Mír
19/11 Brno, MusicLab
25/11 Blansko, Muzikograf

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.