Acute Dose Acute Dose Tom Balga

Premiéra: Acute Dose – First Rap

Co to znamená, když se DIY kruh uzavře? Nahrajete svépomocí desku, pak odjedete do Anglie na brigádu, abyste si na celou tu srandu (a nové nástroje k tomu) vydělali a měli ji z čeho zaplatit, a když už tam jste, natočíte si na koleni videoklip k prvnímu singlu, který byl shodou okolností vůbec prvním demem, které jste na tu desku složili. Acute Dose, původem šumperská kytarovka s jedním z nejvýraznějších zvuků na tuzemské scéně, vydá již koncem listopadu nové album. První vlaštovku First Rap vám i s videoklipem nabízíme na AlterEcho v premiéře.

Nejoriginálnější čeští kytaroví eklektici, kterým by neznalý člověk netipoval ani kouska české krve, nýbrž jen té sídlištní britské, opět prokazují, že jsou v rámci zdejších kytarovek úkazem. Floutkovský kingkruleovský hlas frontmana Davida Pšeníčka je ještě ležérnější a hlubší než předtím, charakteristický úsečně hravý kvap riffů, v němž se prolíná punkový přístup s trochou matematické přesnosti, zůstává stejný, ale bez potíží dokáže vyloudit neoposlouchané permutace a vykřesat hit.

Dodejme už jen, že o mix písně se postaral Ondřej Novotný, klip sestříhal Jonáš Svoboda a že zmiňované nové album Acute Dose vydají 20. listopadu u Červeného koně. Čeká nás na něm sedm písní o lásce. V nejbližším měsíci je pak můžete slyšet naživo hned na sedmi místech.

Acute Dose na turné:

31/10 Praha, Roxy
11/11 Zábřeh, Zeď
12/11 Příkazy, Vinárna
15/11 Bratislava, Fuga
16/11 Uherské Hradiště, Mír
19/11 Brno, MusicLab
25/11 Blansko, Muzikograf

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.