Premiéra: Billow vydávají třetí album

Billow Billow Libor Galia

Dreampopoví Billow vydávají třetí album. Skladby vychází ze vzpomínek na ty, kteří – ať už doslova nebo přeneseně – zmizeli z našich životů. Jádro melancholické a křehké uzrálo, novinka pojmenovaná jednoduše III nadto zní lehce a dává vzpomenout na hravou, bezstarostnější minulost. AlterEcho přináší album k poslechu v premiéře.

„Když jsme se ohlédli, zjistili jsme, že máme materiál, který spolu může fungovat,” uvádí Billow k pozadí vzniku novinky, která navazuje na temnější a elektroničtější momenty jejich předchozího alba Seascape (2019). Výsledek je odlišný, avizuje skupina. „Temnota se z písniček vytratila a navzdory osekání pro nás dříve typických kytar se vlastně jedná o naše nejvíc písničkové album,” uvádí zpěvačka Lenka Zbořilová.

Billow je indie/dreampopová skupina z Veselí nad Moravou, kterou tvoří Lenka a Jakub Zbořilovi a Vojtěch Veselý, v živé verzi je doprovází bubeník Erik Netušil. III vyjde 10. listopadu na slovenském labelu Z Tapes v limitovaném nákladu 100 kusů. Pokud to situace umožní, křest by měl proběhnout 16. prosince v brněnském Kabinetu Múz.

Billow + Severní nástupiště, Brno – Kabinet Múz, 16. 12. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.