Premiéra: Acute Dose – No Date

Premiéra: Acute Dose – No Date

No Date. Skladba, která vždycky na koncertech Acute Dose svou přelévanou gradací a nápaditými riffy pořádně zatopí pod kotlem. Jedna z nejsilnějších věcí na druhém albu, které vyšlo sice už koncem roku 2016, ale je i po mnoha posleších stále nesmírně zábavné. Právě z živelných koncertních zkušeností mě nikdy nenapadlo, že je No Date, v níž hostuje Barbora Pokorná z Beps'n'Johnnies, vlastně skladbou veskrze tragickou. Pochopit mi to pomohl až povedený videoklip, který Acute Dose ke skladbě představují. Na AlterEcho vám jej nabízíme v premiéře.

Čím více je člověk virtuální, tím více je osamělý. Takové je sdělení, které videoklip z dílny Ladislava Tejmla z FaVU obnáší. „Animace založená na přesunutí významu skladby No Date do virtuálna, do několika vrstev našeho podvědomí, které již není schopné se odprostit od nových technologií. Bloumání světy složenými ze vzájemných manipulací, prostupující samy sebe až na dno zdrojového kódu. V nekonečném toku informací není čas. Není ani prostor. Nejsi ani ty, jen tvůj předobraz vytvořen z kontinuální konstrukce identity skrze reprezentativní obrazy, které se snaží reflektovat to, jak vidíš sebe sama,“ píše ke klipu naše kolegyně Veronika Sellnerová a dodává: „Voda v jedné z hlavních rolí, reprezentující fakticitu horizontu a bezbřehé samoty nebo kontinuální tok informací.“

Poslední tečka za druhým albem? Nejspíš ano. Acute Dose totiž vstupují do nového roku s předsevzetím, že zběsilé koncertní tempo mírně zvolní a ušetřený čas a energii vrazí do práce na nové nahrávce. Těšíme se převelice!

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.