Priessnitz chystají album a turné na rozloučenou

Priessnitz, Olomouc - Jazz Tibet Club, 31. 12. 13 Priessnitz, Olomouc - Jazz Tibet Club, 31. 12. 13 Libor Galia

Není mnoho kapel, kterým se daří s noblesou držet krok se dvěma generacemi naráz. Na koncertech Priessnitz se nyní vedle sebe potkávají ti, kterým bylo v devadesátkách dvacet, a ti, kteří se tehdy sotva narodili. A ani jedny ještě syrové jesenické skladby nenudí.

Jaromír Švejdík a další členové kapely to už ale vidí jinak a přiznávají, že chystají poslední (nebo alespoň na hodně dlouhou dobu poslední) album. Novinka s názvem Beztíže vyjde během října, produkoval ji Dušan Neuwerth.

„Myslím, že co jsme chtěli říct, jsme řekli, nerad bych, abychom se nějak zacyklili. Momentálně si neumím představit, že třeba za 10 let nahrajeme další album, může se stát, že někteří z nás už budou někde v jiné dimenzi. Ale jak známo, nikdy neříkej nikdy,“ uvažuje kytarista Petr Kružík. Kapela se navíc rozutekla do různých koutů, takže bývá obtížné scházet se ke zkouškám a společné tvorbě.

Švejdík popisuje novou nahrávku následovně: „Myslím, že album Beztíže je o určité cestě v kruhu, o pouti kapely, která spolu vydržela hodně dlouho, je trochu otlučená, ale taky poučená, dospělá. Došli jsme k cíli a cítíme, že už nejsme tolik svázaní ambicemi a očekáváním, můžeme k tvorbě přistupovat svobodně, beztížně.“

Album se objeví po desetileté pauze od předešlého počinu Stereo (2006).

Na prosinec Priessnitz chystají vánoční turné, zatím je ohlášeno šest klubových zastávek, plus sedmá speciální v Račím údolí. Ještě jedna dřívější šance, jak kapelu slyšet živě, je vydat se už 8. října do Jeseníku. V Priessnitzových léčebných lázních tam Švejdík a spol. zakončí lázeňskou sezónu.

Priessnitz na turné:

08/10 Jeseník, Priessnitzovy léčebné lázně
01/12 Brno, Sono Music Club
02/12 Opava, Klub Art
03/12 Olomouc, Jazz Tibet Club
07/12 Praha, Palác Akropolis
08/12 Plzeň, Anděl music bar
09/12 Hraničář, Ústí nad Labem
29/12 Račí údolí

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.