Zapomělsem chystá Měsíc ve váze

Aleš Macenauer (Zapomělsem) Aleš Macenauer (Zapomělsem) foto: Kosta Ioannidis

Introvertní folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera připravuje na duben novou desku Měsíc ve váze, která vyjde na jaře u vydavatelství Indies MG. Co na ní můžeme očekávat, naznačuje titulní singl Kdesi. Pod bouří akustických kytar proudí zamlžená elektronika doprovázející obrazovou poetiku lyrického projevu. Na skladbě spolupracovali také Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band, aj.) a Lucie Krpalová z Prune.

„Píseň Kdesi jsem napsal ve dnech, kdy se mi definitivně rozpadl dlouhodobý vztah. To je vlastně motiv, který se pro mě osobně odvíjí v rámci celé desky. Práce na ní pro mě byla hodně terapeutická. Zároveň si ale myslím, že tato linka je spíš někde pod povrchem písniček, zatímco po povrchu plují obecnější témata, která řešíš, kdy se ti v životě něco velkého láme,“ líčí písničkář.

Na albu, kromě již zmíněných, dále hostují Tadeáš Polák ze Severního nástupiště nebo Lukáš Morávek, rovněž z Priessnitz. Videoklip k singlu Kdesi vytvořila Dita Stuchlíková, která v něm kombinuje principy automatické animace, techniku uhlu a skeny přírodních struktur. 

„Nejsilnější jsou právě ty písně ohlodané na kost, kde kromě Macenaurova zastřeného přednesu a kytary hrají zásadní roli pomlky a ticho, jež je sytí. Skladby tak často opouští rigidní písničkovou strukturu a otevírají se širší škále nápadů,“ psali jsme dříve v našem Echolokátoru.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.