Příjezdem Cabaret Voltaire vrcholí veselí Itch My Ha Ha Ha, půjde o premiéru

Příjezdem Cabaret Voltaire vrcholí veselí Itch My Ha Ha Ha, půjde o premiéru Cabaret Voltaire

Itch My Ha Ha Ha je ztělesněním brněnského „něco navíc”. Průběžný showcase festival, který Brnu od září 2015 nabídl desítky koncertů, přednášek i workshopů, ukončí svoji koncertní část v pátek 18. března 2016 na Flédě. Přijíždí přitom opět dvě zásadní osobnosti světové elektronické hudby – Richard H. Kirk, zakládající člen Cabaret Voltaire, a zakladatel hudebního labelu Mute, Daniel Miller.

Cabaret Voltaire lze považovat za jednu z nejvlivnějších kapel experimentální, industriální či postpunkové scény. „Vznikli v roce 1973 v Sheffieldu a ve společnosti Throbbing Gristle, Clock DVA či Human League předběhli svou dobu a posunuli hranice taneční hudby i plnokrevné avantgardy,” pyšní se jak IMHHH, tak zastupující Fléda. „U kormidla současných Cabaret Voltaire zůstal zakládající člen Richard H. Kirk, který v Sheffieldu skládá dodnes a odmítá ke kapele přistupovat s jakoukoliv nostalgií.” Jde o sporadicky koncertující projekt, tudíž půjde v Česku o premiéru a jedinečnou příležitost.

Za IMHHH jsme se pravidelně ohlíželi i my, a to jak galeriemi, tak texty. Máme mj. hřeb sezóny s Astronautalisem na Malé Americe či závěr s Mouse on Mars; nezmeškali jsme ani neméně napínavé pokračování v novém roce.

Vedle kabaretu se představí i Daniel Miller, zakladatel britského labelu Mute (Arca Swans, Depeche Mode). „Coby DJ si dával dlouhé roky pauzu, která ale skončila vystoupením v legendárním berlínském klubu Berghain. Od té doby hrál na festivalech Sonar či Electron,” uvádí Fléda a dodává, že den před koncertem se Miller zúčastní diskusního panelu v Kabinet Múz.

Finále to bude jaksepatří: do Brna totiž zavítají ještě američtí HuJo, v jejichž hudbě lze nalézt analogovu spřízněnost s tvorbou hlavní hvězdy večera, tak vlivy chicagského houseu a jukeu. Neposledně se vrátí v Berlíně usazení, v Brně založení Fiordmoss, jejichž novou tvář netrpělivě vyhlížíme, neboť se před nedávnem po letech pochlubili novou tvorbou. A ani to nemá být všechno…

Cabaret Voltaire + Daniel Miller + HuJo + Fiordmoss, Brno – Fléda, 18. 3. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.