Přijíždí The Space Lady, velvyslankyně outsider music

The Space Lady The Space Lady

Susan Dietrichová alias The Space Lady vyrazila do ulic amerického Bostonu v osmdesátých letech, šířila slova lásky a míru. U pouličního performingu alias buskingu zůstala snad víc jak dvacet let. Spolu s ní se pojí vznik žánru „outsider music” a v době, kdy se z ulic stáhla, její legenda byla oprášena díky kompilaci Songs In The Key Of Z (2000). Ke konci roku 2013, když jí bylo pětašedesát, jí malý britský label Night School vydal konečně regulérní album. The Space Lady’s Greatest Hits: syntetizátory, psychedelie, lo-fi základ a hlavně zdravá míra obskurnosti. V návaznosti na nadšené ohlasy zanedlouho poté poprvé projela menšími kluby napříč Amerikou. Jak to vypadalo, o tom je možné si přečíst ve zkratce třeba i na stránkách A2.

Nyní je na řadě Evropa. Turné, které začalo právě včera, potrvá nepřetržitě až do začátku června. Brněnská Praha se má stát její jedinou českou zastávkou. Vzhledem k tomu, že se večer uskuteční pod hlavičkou Itch My Ha Ha Ha, doprovodem budou neméně zajímavé projekty Erika Sikory Džumulec a Kutya Markéty Lisé (ex-Midi Lidi, Audiofenky).

IMHHH: The Space Lady + Džumulec + Kutya, Brno – Praha, 29. 5. 16 

 
 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.