Brněnská Praha o prázdninách nespí, zítra zahrají Talibam!, v srpnu Shilpa Ray

Shilpa Ray, Kabinet Múz Shilpa Ray, Kabinet Múz Libor Galia

Festivaly nefestivaly, v Praze to žije. A to i v té malé velké brněnské, která zítra bude hostit americkou dvojici Talibam! a na začátku srpna v Brně opět přivítá Shilpu Ray. Oba koncertní večery přirozeně navážou na letošní showcasový festival Itch My Ha Ha Ha.

Talibam! jsou mimo jiné virtuózní hudebníci, kteří mají za sebou již dvacet desek, v poslední době místo mistrně si pohrávající žánroví chameleoni střídající rozličné identity,” uvádí k brooklynské dvojici z Prahy a slibují výbušnou hru s šílenstvím. „Původně free-rockové improvizační duo v posledních letech tvoří hudbu označovanou jako avant rock hip-hop comedy, očekávejte eklektickou show plnou nadhledu, sebeironie a svébytný mix současných, minulých a budoucích hudebních trendů.” Doprovodem jim budou podobně ladění zástupci českého alternativního hip hopu Mutanti hledaj východisko, kteří „ve svých skladbách nejen hrají, ale přímo staví až bizarní příběhy.”

Záhy poté se přes Brno přežene Shilpa Ray, chráněnkyně Nicka Cavea, která v Brně už byla a vezme to cestou z pražského Crossu a z Besedy u Bigbítu. „Přestože vyrůstala v New Jersey v rodině indických imigrantů, nepodlehla zpěvačka a hráčka na harmonium jen kouzlu vlastní kultury, inspirovali ji The Velvet Underground, Patti Smith nebo Blondie či Dresden Dolls,” uvádí ke zpěvačce pořadatelé brněnského koncertu. Dojmy z její minulé zastávky v Kabinetu Múz zachycuje naše galerie. Harmoniku Shilpy Ray, proplétající se mezi soulem a rockem, doprovodí čeští Kalle

Talibam! + Mutanti hledaj východisko, Brno – Praha, 25. 7. 16
Shilpa Ray + Kalle, Brno – Praha, 7. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.